Wczesnej stymulacja szczeniąt.

Opis metody - Breeding better dogs By Dr. Carmen L. Battaglia.

Wraz z postępem wiedzy w dziedzinie neurologii pojawiają sie różne metody terapii i leczenia. Zdobywane przez ludzkość doświadczenie przenoszone jest rownież do hodowli zwierzat. Zwierzęta stymulowane we wczesnym okresie dzieciństwa rozwijaja sie lepiej, a w perspektywie doroslosci mają lepszą psychikę. Są odważniejsze, bardziej komunikatywne i sprawne. Metoda ta zostala opracowana i wdrozona pod potrzeby psow uzytkowych w USA, a obecnie jest powszechnie stosowana przez hodowcow na calym świecie.

Stymulacje wykonujemy jeden raz dziennie - opis postepowania.
1. Stymulacja receptorow czuciowych.
Trzymajac delikatnie szczeniaka w rekach staramy sie pędzelkiem lub patyczkiem do czyszczenia uszu stymulować przestrzenie między opuszkami palców. Każdej lapce poświecamy kilka sekund.


2. Unoszenie i trzymanie glowy.
Trzymając delikatnie szczeniaczka w dłoniach - zmieniamy jego pozycję tak by był skierowany głową do góry. To ćwiczenie trwa rowniez kilka sekund.


3. Pozycja z glowa na dol.
Trzymając delikatnie szczeniaczka w dłoniach - zmieniamy jego pozycję tak by był skierowany głową na dól. To ćwiczenie jak i kazde pozostale trwa kilka sekund.


4. Pozycja grzbietowa.
Trzymając delikatnie szczeniaczka w dłoniach - zmieniamy jego pozycję tak by był polożony na plecach. Nasze palce powinny jednak podtrzymywać główke. To ćwiczenie może potrwać około 5 sekund. Pozycja jest nienaturalna, ale niekłopotliwa dla szczeniaka.


5. Stymulacja termiczna.
Wilgotny recznik, wkładamy go na pare minut do chłodziarki i kladziemy na nim szczeniaka na kilka sekund. Jeśli piesek ucieka pozwalamy mu na to. Kontakt z chłodnym recznikiem trwa okolo 5sekund._____________________________________________________
Design & Webmaster by Jacek Lomowski - all rights reserved